Nr konta bankowego:
Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu
29 8811 0006 0000 0048 0932 0001


 

Dni wolne w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2018 / 2019

 


1 XI - Wszystkich Świętych


24 XII do 26 XII - Przerwa Świąteczna


31 XII do 1 I - Przerwa Świąteczna


1 I - Nowy Rok 2019


14 I do 27 I - Ferie zimowe

 

19 IV - Wielki Piątek

 

2 V - dzień wolny

 Dyżury:


27 XII - 28 XII - dyżur od: 7.00 - 14.30


29 III - Wielki Czwartek od 7.00 - 14.30


23 IV - po Wielkanocy od 7.00 - 14.30
Archiwum

CZARODZIEJSKI MŁYN

W środę odwiedzili nas aktorzy z Teatru Bazyl, którzy przedstawili bajkę pt: " Zaczarowany młyn".

SPOTKANIE ZE STEWARDESSĄ

We wtorek nasze przedszkolaki rozpoczęły dzień od wyjątkowego spotkania. Przedszkole odwiedziła pani stewardessa, pracująca w liniach lotniczych Lot. Pani Mirela opowiedziała dzieciom o codziennych podróżach, pasażerach i niezwykłych przygodach na pokładzie samolotu. Wśród opowiadań nie zabrakło też wiele ciekawych pytań dzieci i pięknych lotniczych wyzwań naszych małych podróżników.

POPIELEC

W Środę Popielcową w Kościele Katolickim rozpoczynamy 40-dniowy post. Tego dnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w nabożeństwie i obrzędzie posypania głów popiołem.

WIR FESTIWAL

W dniach 3 i 4 marca odbył się Turniej Tańca " Wir Festiwal ". Z naszego przedszkola dziewczynki z grupy baletowej zajęły drugie miejsce, tańcząc piękny układ baletowy przygotowany przez panią Kingę. W tańcu towarzyskim reprezentacja dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek zajęła pierwsze miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!!!

TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW

Przez cały tydzień sala Motylków zamieniła się w laboratorium w którym dzieci z każdej grupy mogły uczestniczyć w eksperymentach opartych na łączeniu różnych składników kuchennych. Poprzez działanie, pokaz i doświadczanie nasze dzieci uczyły się, obserwowały, dotykały, wąchały i same wykonywały proste doświadczenia. Tydzień ten został przygotowany i poprowadzony przez wychowawczynie grupy Motylków.

RYBKI W STRAŻY POŻARNEJ

W poniedziałek najmłodsze nasze przedszkolaki odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Nowym Sączu.Tam mogły założyć strój strażaka, posiedzieć w samochodzie strażackim i dowiedzieć się więcej o pracy, którą panowie wykonują jako służbę drugiemu człowiekowi.

NAGRODY Z KONKURSU PLASTYCZNEGO

Późną jesienią dzieci z grupy Biedronek i Motylków wzięły udział w konkursie plastycznym pt: " Kolory jesieni - oczami dziecka". Konkurs ten organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 2 w Nowym Sączu. Wśród nagrodzonych są dzieci naszego przedszkola. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

UKRYTE BOGACTWO

Po raz kolejny Teatr Eden odwiedził nasze przedszkole. Dzieci zostały wprowadzone w czasy Józefa starotestamentalnego, poznały Jego piękną historię i dowiedziały się, jak zaradzać zazdrości, która zniewala nasze serce.

PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

We wtorek grupa dzieci z Motylków przeżyła przygodę z książką w Bibliotece Publicznej w Nowym Sączu. Tam dzieci podczas zajęć bibliotecznych poznały pracę i działalność biblioteki, wykonały zakładkę do książki.

PSZCZÓŁKI W ODWIEDZINACH U STRAŻAKÓW

W poniedziałkowy poranek, dzieci z grupy Pszczółek pod opieką wychowawczyń pojechały busem do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. A tam czekał na nich już pan strażak, który zaprosił dzieci na przygodę w remizie strażackiej. Nie zabrakło w niej pouczeń dla dzieci, jak postępować w razie zagrożenia pożarowego. Atrakcją dla dzieci było czynne uczestnictwo we wszelkich działaniach strażackich.

Strony