Nr konta bankowego:

29 III - Wielki Czwartek od 7.00 - 14.30

23 IV - po Wielkanocy od 7.00 - 14.30

Zdarzyło się rok temu...

Chociaż wydarzenie to miało miejsce rok temu to zawsze miło do niego wrócić. W naszym przedszkolu gościł sam Święty Mikołaj - najprawdziwszy Święty Mikołąj!!!
Radości dzieci i dorosłych nie było końca...a i dostojny Gość był bardzo zadowolony z tego spotkania.
Święty Mikołaju! Kochamy Cię wszyscy bardzo i dziękujemy z całego serca!

Trzeci dzień adaptacyjny

Za nami już trzeci dzień adaptacyjny...a już niedługo - przedszkolny debiut naszych najmłodszych (ale i Rodziców też...bo nigdy nie wiadomo, kto bardziej rozpacza!)

Biwak "Biedronek"

17 maja czterolatki - Biedronki - wybrały się na biwak. Chociaż nazwa brzmi bardzo wzniośle...to jednak całe biedronkowe przedsięwzięcie skupione było głównie na wyjściu..., plecakach..., kocykach..., i na najważniejszym - na zawartości plecaków. Pogoda tego dnia była przepiękna - jakby na specjalne zamówienie...a i nastroje dopisywały...Biwak rozpoczął się od krótkiej modlitwy przy figurce Matki Bożej w wirydażu, następnie czterolatki ruszyły w nieznane... :)
Resztę oddają zdjęcia.

śpiewamy dla Matki Bożej

W wigilię 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie - w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie, jakim było ŚPIEWANIE DLA MATKI BOŻEJ. Na początku zaprezentowały się całe grupy - śpiewając tradycyjne pieśni maryjne, następnie indywidualni wykonawcy (zgłoszone - chętne dzieci z poszczególnych grup).
Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, dzięki któremu pogłębiła się we wszystkich uczestnikach, rodzicach i wychowawcach pobożność maryjna.

Imieniny Księdza Biskupa

16 maja przedstawiciele naszego przedszkola wraz z Siostrą Gracjaną pojechali do Tarnowa na uroczyste spotkanie z Księdzem Biskupem Andrzejem Jeżem, który tego dnia miał swoje imieniny. Dzieci w imieniu wszystkich pozostałych przedszkolaków złożyły Drogiemu Solenizantowi serdeczne życzenia, zaśpiewały piękną piosenkę i wręczyły śliczny bukiet kwiatów.

Przygody Ekoludka

Na początku maja gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Uśmiech ze spektaklem pt."Przygody Ekoludka".
Wiemy już, jak trzeba zachowywać się w lesie, co robić, by nie spłoszyć zwierząt i jak stać się przyjaciółmi przyrody, a wszystko to dzięki Wiewiórce i Ekoludkowi.
Dziękujemy za pouczające spotkanie i obiecujemy o wszystkim pamiętać.

Kopalnia Soli w Wieliczce

5 maja dzieci z grupy sześciolatków "Jeżyki" wraz z Wychowawcami wyjechały na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Zapoznały się tam z historią i tajemnicami kopalni, poznały pracę wielu pokoleń górników oraz narzędzia, jakimi się posługiwali. Zwiedziły wiele niezwykłych miejsc podziemnych - ciekawe solne komory, kaplicę oraz wysłuchały i poznały Legendy o Świętej Kindze, której kaplica była dedykowana.

Dar serca

Drogim Rodzicom i Kochanym Dzieciom dziękujemy za udział w Akcji wspierającej SĄDECKIE HOSPICJUM.
Dodać należy, iż każdy żonkil wykonany przez dzieci został wykupiony przez Rodzica, zaś DAR SERCA stanowił wsparcie dla osób z Hospicjum.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!

Wielka Sobota - święcenie pokarmów

Od kilku lat tradycją naszego przedszkola jest się rodzinne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczą razem z nami w tym obrzędzie, jest to bowiem doskonała okazja do złożenia sobie życzeń a także indywidualnej modlitwy...oraz zacieśniania przedszkolnych (i nie tylko) więzów.

Wyróżnienie w konkursie plastycznym

Dziewczynki z naszego przedszkola - Ania Lasoń i Hania Kudrzycka uczestniczyły w XI Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. "Cztery pory roku - jesień" który odbywał się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka. Do konkursu zgłoszono 655 prac(!) zaś nasze dziewczynki otrzymały WYRÓŻNIENIA!!! To bardzo wielki powód do radości i okazja do gratulacji. Życzymy dalszych plastycznych ( i nie tylko ) sukcesów, zaś Pani Ani Zając - Bieńkowskiej naszej nauczycielce od plastyki bardzo dziękujemy za dobre przygotowanie uczestniczek.